Kuş Akarı

Print page
Bird Mite - Bayer - Pest Control

Sınıflandırma

Tür kategorisi: Akarlar

Bilimsel adı: Ornithonyssus

Tanım

O kadar küçüklerdir ki neredeyse gözle görülemezler. Kuş Akarları genellikle 0,5 mm uzunluğundadır. Oval şeklindedirler. 8 bacakları vardır. Üstleri kısa ve seyrek tüylerle kaplıdır. Saydam renkli bu akarların görülmesi son derece zordur.

Bu akarlar hayatlarının büyük bir kısmını konağın üzerinde ya da çok yakınında geçirirler. Genellikle kuş tüylerinin altında bulunurlar. İstila akarların yuvaya düşeceği kadar büyüdüğünde yeni bir konak aramaya başlarlar. Konak olmadığı durumlarda da soğuk havalara dayanıklıdırlar.

Davranışlar

Akarlar, kuşların kanlarıyla beslenir ve hayatta kalmak için konağa ihtiyaç duyarlar. İsimlerinin aksine, diğer insanları ve hayvanları da ısırmaktadırlar. Bir konak bulduklarında sürekli beslenirler ve hızlı bir şekilde ürerler. Kuşlar, çok kısa sürede kendilerine zarar veren toplu istilalar yaşayabilirler.

Riskler

Kuş Akarı ısırıkları insanlarda şişme ve kızarıklığa neden olabilir. Isırık ayrıca yoğun kaşıntı ve iritasyona neden olabilir. Bu, akarların insan vücudunu ısırırken salgıladıkları salyadan kaynaklanmaktadır.

Geniş bir istila, kuşlar için daha ciddi sonuçlar doğurur. Kuşlar bu parazit nedeniyle zayıf düşebilir. İstila ile mücadele edilmediğinde bu durum kuş için ölümcül olabilir.

Tavsiye edilen ürünler

K-Othrine WG 250 İnsektisit

K-Othrine® WG 25

Suda Eriyen Granül

Kapalı Alan Zararlı Mücadelesinde Maksimum Kalıcılık! 5...

Daha fazlası için

Diğer Zararlılar

Poultry Mite

Kırmızı Tavuk Akarı

Renksiz ya da beyaz görüntüleri, kanla dolu olduğunda koyu...

Zararlıyı İncele