Nasıl Üye Olabilirim?

Print page
Bayer Koruma Programı’na üye olmak için bize telefon ile ulaşabilir ya da infobpp@bayer.com adresine mail gönderebilirsiniz. Talebiniz en kısa süre içerisinde değerlendirilip size geri dönüş yapılacaktır. Bayer Koruma Programı’na üye olmak 8 ana adımdan oluşmaktadır.

Adım 1: PCO Firmalarının Ön Değerlendirmesi

Ön Değerlendirme Bayer Protection Program’a katılmaya aday olabilecek firmaları belirlemek içindir. Zamanın verimli kullanılması ve program kriterlerine uyabilecek firmalara odaklanabilmek açısından ön değerlendirme önem taşımaktadır. Ön Değerlendirme sonucunda uygun bulunan firmalara BPP yetkilisi tarafından sunum gerçekleştirilir.

Adım 2: Bayer Koruma Programının PCO Firmalarına Sunumu

Ön Değerlendirme’yi geçen Pest kontrol firmalarına BKP yetkilisi tarafından Bayer Koruma Programı sunumu gerçekleştirilir. Temel Performans Kriterleri aday firmalara sunulur.

Adım 3: PCO Firmasının Başvurusu ve Değerlendirme
Bayer programa katılması uygun bulunan firmaların başvurusunu değerlendirmeye alır. Pest kontrol firması, BKP Sözleşmesi’nin sonunda bulunan başvuru mektubu ile Bayer’e başvurur. Sözleşmede belirtilen belgeleri de mektup ile beraber sunar. Firma uyum değerlendirme sonrasında yeterli görülen firmalar İş Geliştirme Planı hazırlamak suretiyle sisteme kabul edilir.

Adım 4: İş Geliştirme PlanıPest kontrol firmalarının programa üye olabilmesi için İş Geliştirme Programı’nı Bayer yetkilisi ile birlikte hazırlayıp kabul etmelidir. Her bir firmaya özel olarak hazırlanan İş Geliştirme Planı'nda senelere göre mevzuattaki kriterlere bağlı olarak artan hedefler belirlenmektedir. İş Geliştirme planına göre firmanın hedefleri ve/veya değerlendirme puanı bir önceki yılın hedeflerinin üzerinde olmalıdır.

Adım 5: Bayer Akreditasyonu

İş Geliştirme Planı ve sözleşme yapıldıktan sonra firmaya Bayer akreditasyonu verilir. İş Geliştirme programındaki kriterlere göre firmanın hedefleri ve firmaların hakettikleri statüleri doğrultusunda eğitimler, pazarlama desteği ve diğer faydalar sağlanır. İş Geliştirme Planı hedeflerinin ışığında firmanın performansı değerlendirilecektir. Bu değerlendirme sonucunda firmanın program dahilinde devam etmesi ya da üyeliğinin sona erdirilmesi objektif kriterlere bağlı olarak kararlaştırılacaktır.

Adım 6: Bayer Koruma Programı Mührü

Firmalar hizmet götürdükleri ve Bayer ürünlerini kullandıkları alanlarda, Bayer Koruma Programı ve firmalarına özel olarak hazırlanan mühürüleri kullanabilmektedir. Pest kontrol firmaları bir (1) yıl boyunca ihtiyaç duyacakları mühür adedini Bayer’e bildirir. Firma mühürleri Bayer tarafından sisteme kaydedilecek şekilde tasarlanmıştır. Mühürlerin kullanıldığı yerlerde hizmet esnasında 100% Bayer ürünleri kullanılması gereklidir.

Adım 7: Bayer’in Sunduğu Faydalar ve Avantajlar

  • BKP mührü ile beraber Bayer’in kurumsal desteği
  • Firmanın lisanslı Bayer Koruma Programı üyesi olduğunu gösteren mühürler
  • Bayer tarafından hazırlanmış iletişim araçları (Broşür, Promosyon, Sunum vb.)
  • PCO firma çalışanları için eğitimler (Dijital E-Learning ve F2F)
  • Yüksek kalitede Bayer ürünleri ve sahada teknik destek
  • Bayer Koruma Programı Web sitesinde firma bilgilerinin paylaşımı

Adım 8: Yıllık Performans Değerlendirmesi

Bayer yıllık olarak BKP üyesi firmanın yıllık değerlendirmesini yapacaktır. İş Geliştirme Planı hedeflerinin doğrultusunda pest kontrol firmanın performansı değerlendirilecektir. Bu değerlendirme sonucunda firmanın program dahilinde devam etmesi ya da üyeliğinin sona erdirilmesi objektif kriterlere bağlı olarak kararlaştırılacaktır.