Bayer, Çevre Sağlığı İş Birimi’ni Cinven'e Sattı

10 Mart 2022'de Bayer, Çevre Sağlığı Profesyonel İş Birimi’nin satışı için Cinven ile anlaşma imzalandığını duyurdu.

Print page

Değerli İş Ortağımız,

Çevre Sağlığı İş Birimimiz ile ilgili yapılan önemli bir duyuruyu size bildirmekten mutluluk duyuyoruz. Bayer'in, Çevre Sağlığı Profesyonel Çözümler İş Birimi’nin satışı için Cinven ile bir anlaşma imzalandı.

Anlaşma şartlarına göre satış; vektör kontrolü, profesyonel haşere kontrolü, yeşil alan çözümleri ve özel aktifler dahil olmak üzere profesyonel iş segmentlerini kapsayacak. Profesyonel kullanımlara yönelik glifosat bazlı ürünler anlaşma kapsamına girmeyecek.

Cinven, çeşitli sektörlerde ve coğrafyalarda birinci sınıf küresel şirketler kurmaya odaklı uluslararası bir yatırım firmasıdır. Firma hem yatırımcılarına iyi finansal getiriler sağlamayı hem de kurumsal düzeyde ve yatırım yaptığı şirketler üzerinden, portföyü aracılığıyla çevreye ve topluma olumlu katkılar sağlamayı hedefleyen işletmelerin sahibidir. Merkezi Londra'da bulunan Cinven'in Avrupa ve New York'ta ofisleri bulunmaktadır.

İnsan odaklı yaklaşımımızı paylaşan Cinven, Çevre Sağlığı’nın herkes için her yerde sağlıklı ortamlar vizyonunda ilerlemesini sağlayacak. Ayrıca, büyümek için yeterli kaynaklara sahip bağımsız bir endüstri lideri olarak; dijital ve veri destekli çözümlerin sunulması da dahil olmak üzere yenilikçi gücümüzü artıracak ve hızlandıracak aynı zamanda hizmet ettiğimiz pazar ve müşterilerimizin benzersiz ihtiyaçlarındaki değişimlere daha çevik bir şekilde cevap verebilecek bir konumda olacağız.

Şu andan itibaren satışın tamamlanmasını beklediğimiz 2022 yılının ikinci yarısına kadar öncelikli odağımız, ticari faaliyetlerimizin sağlanması ve devam etmesidir. Devir sırasında ve sonrasında Çevre Sağlığı birimimizden alacağınız hizmetlerin kalitesinden ödün verilmeyecek ve Çevre Sağlığı içinde iletişim halinde olduğunuz irtibat kişileriniz aynı kalacaktır.

Tüm bu süreçte sizlerle kurduğumuz iletişimimizde ve sunduğumuz hizmetlerde, ürünlerde ve gösterdiğimiz özveride herhangi bir sorun yaşanmaması adına elimizden geleni yapmaya kararlıyız. Konuyla ilgili yeni gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Ortaklığınız ve devam eden desteğiniz için teşekkür ederiz. Çevre Sağlığı birimimizin başarısı ve satış kararımız, büyük ölçüde sizin gibi ortaklarla olan ilişkilerimizin gücünden kaynaklanmaktadır. Yıllar boyunca süren ortaklığınız için aynı zamanda bize olan inancınız ve güveniniz için sizlere minnettarız. Herhangi bir sorunuz olması durumunda her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Saygılarımızla...