Maxforce Flybait Spray, Karasinek Kontrolünü Yepyeni Bir Seviyeye Taşıyor

Çeşitli sinek türlerinin hastalıkların mekanik vektörleri olduğu ve gıda maddeleriyle diğer materyalleri kontamine etme riskleri olduğu bilinmektedir.

Print page
Bu nedenle, besin kaynaklı hastalıkların ve gıda maddelerin ziyanının önlenmesi için sinek yönetimi gerekmektedir.

Bayer'in yeni sprey sinek yemi FlyBait Spray, sinekleri kendine çeken patentli bir maddeye sahiptir. Bu sayede, uygulama yapılması gereken alan sayısını azaltırken maksimum sayıda sineğin ölmesini sağlar.

Pek çok sinek yemi tanelidir ancak FlyBait Spray suda çözünen granüllerden oluşmaktadır. Bunlar suyla karıştırılıp sprey ya da fırçayla yüzeylere uygulanarak sinekleri hızlı bir şekilde kendine çeker ve öldürür. Hem iç hem de dış alanlarda (hayvan ve çocukların ulaşamayacağı yerlerde) kullanılabilir.

Bayer İş Geliştirme Müdürü John Hall şöyle diyor: "Tüm alana uygulama yapmaya gerek yok. Sinekleri çekip öldürmesi için FlyBait Spray'i uygun yüzeylere uygulamanız yeterli. Sinekler uygulama yapılan alana konup beslendiklerinde kontrol altına alınmış olur."

John Halal sözlerine şöyle devam ediyor: 

"FlyBait Spray, bölge odaklı uygulama için ideal bir üründür. Duvarlara, direklere, kirişlere ve tavana spreyle uygulanabilir.

FlyBait Spray'in ölümcül sonuçları mükemmeldir. Uygulama anında ölü sinekler görülebilir. 60 saniyeden kısa süre içinde sinekleri kontrol almaya başlar. Uzun süreli rezidüel etkisi sayesinde uygulamadan sonraki 4 ila 6 hafta boyunca (şartlara bağlı olarak) sonuçları gözle görülmeye devam eder."

FlyBait Spray'in içeriğinde eşsiz bir çekici madde karışımı bulunmaktadır ve kuruduğunda gözle görülebilir olur (beyaz kalıntılar yalnızca belirli yüzeylerde görülebilir). Sprey ya da fırça yardımıyla uygulanabilir. Sprey uygulama için 62,5 g FlyBait Spray ile 500 ml suyu karıştırın. Fırça yardımıyla kullanmak için 50 ml su kullanın.