İstenmeyen Otlarla Mücadele

Print page
Bayer Çevre Sağlığı olarak özellikle demir yolları gibi tarım dışı alanlarladaki istenmeyen otlarla mücadele konusunda da çözüm sunuyoruz.
Yabancı otlarla mücadelede kullanabileceğiniz Zapper, klasik glyphosate uygulamalarına oranla daha hızlı ve kalıcı bir etki sağlar. Klasik glyphosate uygulamalarından sonra yabancı otlar yeniden çimlenip gelişebildiği halde, Zapper benzersiz diflufenican bariyer etkisi ile uygulamadan 4 ay sonrasına kadar mükemmel seviyede yabancı ot kontrolü sağlar. Sadece glyphosate uygulaması ile geniş yapraklı çok yıllık yabancı otlar üzerindeki etki uygulamadan sonraki 14-21. günde gözlenirken, Zapper’in etkisi 8-10 gün sonra gözlenebilir.
  • Zapper uygulayıcının rutin ziyaret sayısını azaltır : Zapper kalıcı etkisi sayesinde çimlenmeyi 4 ay etkileyerek sık uygulanan ürünlere kıyasla para, zaman ve yakıttan tasarruf etmenizi sağlar.
  • Zapper ile ambalaj atıkları azaltılır: Zapper'in çok düşük kullanım dozu sayesinde kullanım maliyeti düşer ve ambalaj atıkları da azaltılmış olur.
  • Zapper daha güvenli ortamlar sağlar: Zapper ile yabancı otlar kontrol altına alınarak, kaza vb. çevre sağlığını tehdit edebilecek risk faktörleri de azaltılmış olur.
  • Zapper hidrofobiktir: Zapper su ile hareket etmez ve toprak taban suyuna karışmaz, yer altı suları için güvenli bir üründür.