Bayer, Çevre Sağlığı İş Birimini Satışa Çıkarıyor

Bayer bugün, Crop Science bölümünün stratejileri ile ilgili bir dizi karar açıkladı.

Print page

Bayer, Çevre Sağlığı Birimini Satışa Çıkaracak ve Crop Science Bölümünü Daha da Güçlendirecek


Monheim, 24 Şubat 2021 - Bayer bugün, Crop Science bölümünün stratejisi gereğince bir dizi kararlar açıkladı. Tarım alanına odaklanmak için, buna şirketin Çevre Sağlığı İş Birimini elden çıkarma kararı da dahil… Çevre Sağlığı İş Birimi; vektör kontrolü, profesyonel pest kontrolü ve yeşil alanlardaki zararlıları, hastalıkları ve yabani otları kontrol etmek için çevresel çözümler sunan küresel bir iş birimidir. İş birimin satış rakamları 2019 yılında yaklaşık 600 milyon Euro seviyesindedir.

Bayer, Crop Science bölümünün en önemli ticari bölgesi olan Kuzey Amerika bölgesinde, performansı ve büyümeyi daha da artırmak için 1 Mart 2021 tarihinden itibaren Dr. Jacqueline M. Applegate'i göreve atandı. Applegate, şu anda şirketin Çevre Sağlığı İş Birimi ve Sebze Tohumları birimlerinin başında ve güçlü bir ticari yönetim ve dönüşüm kariyerine sahip.
Şirket, atanmasına ek olarak, şu anda Crop Science'ta Bitki Biyoteknolojisi Küresel Başkanı olan Dr. Jeremy Williams'ı İklimlendirme ve Dijital Tarım’ın yeni başkanı, ve Mondelez'den de Tom Armitage'ı Crop Science’ın Global İletişim başkanı olarak seçti. Her ikisi de 15 Mart 2021'de göreve başlayacaktır. Üç lider de Crop Science Yönetici Liderlik Ekibine katılacak ve bölümün dönüşümünü hızlandırmada kilit rol oynayacaktır.

Ayrıca Bayer, Çevre Sağlığı İş Birimine ve planlanan satış sürecine liderlik etmesi için Bayer Bitki Tohumları Amerika’nın ticari operasyonlarından sorumlu olan Gilles Galliou'yu göreve atamıştır. Küresel Çevre Sağlığı İş Biriminin merkezi, 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren Kuzey Karolina, Cary'de olacaktır. Şu anda Sebze Tohumları için küresel stratejik pazarlama başkanı olan İnci Dannenberg, aynı zamanda, Crop Science küresel Sebze Tohumları işini de yönetmek üzere merkez. St. Louis, Missouri’ye atanmıştır. Her iki atama da 1 Mart 2021 tarihinden itibaren geçerli olacaktır.

Bayer AG Yönetim Kurulu Üyesi ve Crop Science Başkanı Liam Condon, “Açıklanan portföy ve liderlik değişiklikleri ve Amerika'da soya fasulyesi, mısır ve pamuk için önemli yeni ürün onayları ile artık odağımızı entegrasyondan büyüme hızına kaydırıyoruz. Ticari uygulamalara ve çiftçilere, tüketicilere ve gezegenimize fayda sağlayan yeniliklerle tarımı dönüştürmeye odaklandık. Çiftçiler gibi, son birkaç yılda zorluklarla karşılaştık; ancak Crop Science işletmemizin görünümü konusunda çok heyecanlıyım. Küresel corona virüs salgını, tarımın ve sürdürülebilir bir gıda sisteminin ne kadar önemli olduğunu ve bilimin zor problemleri çözmede oynayabileceği hayati rolü açıkça ortaya koydu. İnovasyonu teşvik etmek, tarımın dijital dönüşümünü hızlandırmak ve gıda sisteminin karbondan arındırılmasına yardımcı olmak, büyüyen bir nüfusu gezegeni aç bırakmadan besleme vizyonumuzun merkezinde yer alıyor. "

Bayer hakkında


Bayer, sağlık hizmetleri ve beslenme gibi yaşam bilimleri alanlarında temel yetkinliklere sahip küresel bir kuruluştur. Ürünleri ve hizmetleri, büyüyen ve yaşlanan küresel nüfusun karşılaştığı büyük zorlukların üstesinden gelme çabalarını destekleyerek insanlara fayda sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Grup aynı zamanda inovasyon ve büyüme yoluyla kazanma gücünü artırmayı ve değer yaratmayı hedeflemektedir. Bayer, sürdürülebilir kalkınma ilkelerine bağlıdır ve Bayer markası dünya çapında güven, güvenilirlik ve kaliteyi temsil eder. 2019 mali yılında, Grup yaklaşık 104.000 kişiyi istihdam etti ve 43,5 milyar Euro satış gerçekleştirmiştir. Sermaye harcamaları 2,9 milyar Euro, Ar-Ge harcamaları 5,3 milyar Euro’dur. Daha fazla bilgi için www.bayer.com adresine ziyaret edebilirsiniz.

İleriye dönük ifadeler


Bu sürüm, Bayer yönetimi tarafından yapılan mevcut varsayımlara ve tahminlere dayanan ileriye dönük beyanlar içerebilir. Çeşitli bilinen ve bilinmeyen riskler, belirsizlikler ve diğer faktörler, şirketin gelecekteki fiili sonuçları, mali durumu, gelişimi veya performansı ile burada verilen tahminler arasında önemli farklılıklara yol açabilir. Bu faktörler, Bayer web sitesinde www.bayer.com adresinde bulunan Bayer'in kamuya açık raporlarında tartışılanları içerir. Şirket, bu ileriye dönük beyanları güncelleme veya bunları gelecekteki olaylara veya gelişmelere göre güncelleme konusunda hiçbir sorumluluk kabul etmez.